Een kinderkoor, een band en acteurs in de basisschoolleeftijd gaven op Witte Donderdag samen gestalte aan de ‘Passion for Kids’. Dit is, net als de echte Passion, een vertelling van het Paasverhaal met behulp van eigentijdse muziek en beelden.
De Sint Martinuskerk in Hoogland vormde het decor. De voorbereidingen begonnen al vroeg. Op diverse locaties in onder meer Kattenbroek en Hoogland was in maart een filmploegje te zien. Met behulp van vrijwilligers uit Katholiek Amersfoort en de oecumene speelden kinderen allerlei scenes uit het leven van Jezus. Zo vond de Tempelreiniging plaats voor het Stiltecentrum in Het Brandpunt en werd de intocht in Jeruzalem gefilmd op basisschool de Breede Hei. Alle scenes samen vormden de film voor de ‘Passion for Kids’.
Op Witte Donderdag was het zover. Kinderkoor Sint Maarten zong samen met Gospelkidz popliederen en een groot scherm voorin de kerk toonde de scenes uit het passieverhaal. Tijdens de vertelling droegen kinderen het kruis naar voren en staken drie kinderen kaarsen aan. Aan het einde van de ‘Passion for Kids’ konden alle bezoekers een kaarsje aansteken.