Het weekend van 10 en 11 september stond in het teken van  Open Monumenten Dagen. Ook de SFX had haar deuren geopend. Het publiek kreeg de gelegenheid om naast de vele monumenten die Amersfoort rijk is ook uitgebreid een rondgang te maken door onze kerk. Daar werd door zo’n 400 belangstellenden dankbaar gebruik van gemaakt. Er waren talrijke reacties als: wat een mooie kerk, wat schijnt de zon mooi door de gebrandschilderde ramen, wat een serene rust straalt het gebouw uit en wij hadden niet verwacht achter deze gevel zo’n  mooi en groot gebouw schuilgaat.

Zaterdag was tevens de jaarlijkse dag van de amateurkunsten.  Ook in de SFX traden diverse koren op en ook bij deze activiteit telden we, over de hele dag genomen, wel zo’n duizend bezoekers. Ook nu weer tal van lovende reactie over ons gebouw waaronder de goede akoestiek . We zien terug op een geslaagd weekend waarin onze kerk weer voldoende aandacht heeft gekregen. Met dank aan de gastheren en -vrouwen van zaterdag en zondag, die het mogelijk maakten publiek te ontvangen en rond te leiden.

Jos Smeels